| Package Dimensions | 12.3 x 12 x 8.9 cm; 170 g |
|---|---|
| Special features | Rotatable |
| Colour | Black |

Accessories82 products
Chargers8 products
Earphone115 products- Ipad and Tablet Cases2 products
Keychain Case Cover84 products- Lamp1 product
- Mobile Cases287 products
- Mobile Cooling Fan2 products
- New Arrival5 products
Power Bank7 products
Refubished39 products- Smart Glasses3 products
Smart Watches22 products
Speakers8 products
Streaming Sticks2 products
Wifi Routers1 product
Showing 37–48 of 82 results
C11 Bluetooth Selfie Stick
Bluetooth Extendable Selfie Stick with Wireless Remote for Making , Vlog Videos and Tripod Stand Selfie Stick for Mobile and All Smart Phones.
Three-in-one Compact selfie stick with Wireless Remote Control and integrated with tripod, product length up to 60 cm, the range of the wireless connection can be up to 10 meters.
Product information
Technical Details
| Sales Package | 1 Selfie stick with remote |
| Leg Lock Type | YES |
| Leg Angles | 60 degree |
| Leg Cross Section | 3 |
| Pack of | 1 |
| Net Quantity | 1 |
C2 Bike Mobile Holder with Charger
C2 Bike Mobile Holder with Charger Waterproof CNC Bike Mount Holder for Navigation 360 Degree Rotating Handlebar Metal Body Cradle Stand (CNC Metal Holder with USB Charger)
Heavy Duty Mobile Holder is designed to securely grasp your smartphone while you ride for easy access to GPS/map assistance and operating mobile effortlessly. Purely metal made for enhanced durability. Easy to assemble and convenient to use, it securely attaches with rear view mirror rod to provide ensure a rigid and anti-vibration ride for your device.
Technical Details
CMT BY NOTHING BUDS
₹2,299.00
CMF BY NOTHING Buds Wireless Bluetooth Earbuds, 42dB Noise Cancelling Earbuds, Dirac HD Audio, 35.5H Playtime, BT5.3, IP54 Waterproof, 4HD Mics Wireless Headphones for iPhone & Android (Dark Grey)
Product information
Technical Details
- With Mic:Yes
- Bluetooth version: 5.3
- Wireless range: 15 m
- Battery life: 35.5 hr
- 42 dB Active noise cancellation
- Custom 12.4mm dynamic driver
- Bio-fiber Diaphram for high definition sound
- Clear voice technology for natural call experience
- Ultra bass technology with adjustable bass levels
- 10 minutes of charging= 7 hours of playback
Cooling Fan for Mobile, Phone Cooler with LED Light by Semiconductor Cooling and Fan Heat Dissipation Compatible with Mobile Phone Width 6-9cm Suitable for Games, Watching Videos
₹799.00
About this item
- [Rapid cooling down] With the dual engine, It's the same refrigeration principle as the refrigerator, not the ordinary fan cooling,it can cool down your phone in 3s to avoid overheat and ensure stabilize your live streaming or gaming experience.
- [Wide compatibility] This phone fan cooler with retractable back clip support 68-89mm wide smartphone, light weigh and no conflict while holding. Easy to use and carry. Colorful lighting create E-sports atmosphere.
- [Cool design] The phone radiator is new design and the inspiration came from mech warrior,designed for mobile gamers, live streamers, bloggers, and others who use devices for extended periods.The fuselage was made of alloy,PC,silicone. It gives off cool lights when connected to the power.
- [Portable] Our mobile phone radiator compact size, light weight, easy to carry. Whether at home, in the office or on the road, just connect your phone's radiator to your phone and enjoy the cool experience. Keep your cell phone cold at all times.
- [Safe and stable] Our mobile phone radiator is made of high-quality materials, with excellent heat dissipation performance and stable working condition. At the same time, the design of anti-slip silicone pad can protect the body from damage.
Desk Lamp for Kids | Cartoon Bunny Shaped with Night Light for Study Table, Bedroom, Study Room (Rabbit Night Light)
₹899.00
About this item
- Whimsical Design: This desk lamp features a charming bunny or rabbit shape that will delight children and add a playful touch to their study area.
- Dual Functionality: In addition to providing ample illumination for reading and studying, the lamp's butt lights up, serving as a soothing night light.
- Adjustable Gooseneck: The flexible gooseneck design allows you to direct the light exactly where it's needed for optimal task lighting.
- Energy-Efficient LED: The lamp uses long-lasting, energy-saving LED bulbs to minimise electricity consumption and reduce environmental impact.
- Compact Size: With its compact dimensions, this delightful lamp can easily fit on desks, nightstands, or shelves without occupying too much space.
| Finish Type | Polished |
|---|---|
| Bulb Base | Wedge |
| Product Dimensions | 4D x 6W x 30H Centimeters |
| Item Weight | 100 Grams |
| Lamp Type | Desk Lamp |
| Switch Type | Push Button |
| Style | Modern |
| Brand | MACVL5 |
| Colour | Rabbit Night Light |
| Special Feature | Portable, Flexible, Rechargeable |
| Material | Plastic |
| Shape | Rabbit |
| Included Components | Power Cable |
| Age Range (Description) | Kid |
| Mounting Type | Tabletop |
| Cartoon Character | Rabbit or Bunny |
| Wattage | 5 Watts |
| Manufacturer | MACVL5 INDIA |
| Part Number | Rabbit Lamp |
| Number of Items | 1 |
| Finish types | Polished |
| Special Features | Portable, Flexible, Rechargeable |
| Batteries Required | No |
Face Tracking Phone Holder Gimbal
AI Face Tracking Phone Holder, 360° Rotation Face Body Gesture Control Tripod Smart Shooting Camera Mount with Remote. No App Required Rechargeable Battery & 2 Led Color Changing Light Type C
【360° ROTATABLE PHONE HOLDER】 The Adjustable Base With Rotating Clamp And Holder Design Helps To Choose Horizontal Or Vertical Camera Mode At Multiple Angles.【FACE TRACKING & INTELLIGENT SHOOTING】This Face Tracking Phone Holder Adopts Ai Computing System That Can Automatically Recognize And Track Your Face Or Body, 360° Rotate Steadily With Your Movement.【BUILT-IN RECHARGEABLE BATTERY】This Tracking Stabilizer Equipped With A Rechargeable 2200 Mah Battery With Type C Charging Port. After Fully Charged, It Will Last Up To 6-8 Hrs.【VERSATILE USAGE AND GREAT GIFT】This Tripod Is Perfect For Video Conferences, Outdoor Livestreaming, Sports Recording, And Much More, From Students To Professionals.Product information
Technical Details
- Product Dimensions : 8 x 8 x 10 cm; 295 g
- Date First Available : 9 April 2024
- Country of Origin : China
- Item Weight : 295 g
- Item Dimensions LxWxH : 8 x 8 x 10 Centimeters
- Net Quantity : 1.00 Piece
Fire Tv Stick
Amazon Fire TV Stick with Alexa Voice Remote (includes TV and app controls) | HD streaming device | Works with Smart TV and Non-Smart TV
Fire TV Stick simplifies streaming with power, volume, and mute buttons in a single remote. And with 50% more power than the previous generation, Fire TV Stick delivers quick app starts and fast streaming in Full HD.Description
- Latest generation of our best-selling Fire TV device - 50% more powerful than the 2nd generation for fast streaming in Full HD. Includes Alexa Voice Remote with power and volume buttons.
- Less clutter, more control - All-new Alexa Voice Remote (3rd Gen) lets you use your voice to search and launch shows across apps. All-new preset buttons get you to favorite apps quickly. Plus, control power and volume on your TV and soundbar with a single remote.
- Home theater audio with Dolby Atmos - Feel scenes come to life with immersive Dolby Atmos audio on select titles with compatible home audio systems.
- Tens of thousands of movies and shows from Prime Video, Netflix, Disney+ Hotstar, Zee5, SonyLIV, Sun NXT, ALT Balaji, Discovery Plus and many other Apps. Subscription fees may apply.
- What’s free - YouTube, YouTube Kids, MXPlayer, TVFPlay, YuppTV and many more.
- Enjoy Full HD Picture quality and Dolby Atmos Audio. Mirror content from phone & laptop to the TV. Pair with compatible Bluetooth headphones.
| Size | 3.4” x 1.2” x 0.5” (86 x 30 x 13 mm) |
| Weight | 1.1 oz (44.0 g) |
| Processor | Quad-core 1.7 GHz |
| Storage | 8 GB internal |
| Bluetooth | Bluetooth 5.0 |
| Voice support | Yes |
| Cloud storage | Free cloud storage for digital content purchased from Amazon |
| Ports | HDMI output, micro-USB for power only |
| Audio support | HDMI audio passthrough of Dolby-encoded audio |
| TV compatibility | TVs with HDMI capable of 1080p or 720p at 60/50 Hz. |
Fire Tv Stick “Lite”
Fire TV Stick Lite comes with all the essentials you need to get set up and start watching with ease. Jump between movies, live news, sports and must-see shows with quick app starts and fast streaming in Full HD.
Description
- Our most affordable Fire TV stick - Enjoy fast streaming in Full HD. Comes with all-new Alexa Voice Remote Lite (now with app control).
- Access to more than a million movies and TV show episodes from Prime Video, Netflix, Disney+ Hotstar, ZEE5, SonyLIV, Sun NXT, ALT Balaji, Discovery+ and many other apps. Subscription fees may apply.
- What’s free - YouTube, YouTube Kids, MXPlayer, TVFPlay, YuppTV and many more.
- Easily search, play, pause, rewind, or forward content with just your voice. Simply say "Alexa, find comedies".
- Watch movies, web series, news, sports & kids content on your TV. Comes with parental control. Subscription fees may apply.
- Easy to set up and stays hidden – plug in behind your TV into an HDMI port, turn on the TV and connect to the internet to set up.
| Size | 3.4” x 1.2” x 0.5” (86 x 30 x 13 mm) |
| Weight | 1.1 oz (44.0 g) |
| Processor | Quad-core 1.7 GHz |
| Storage | 8 GB internal |
| Bluetooth | Bluetooth 5.0 |
| Voice support | Yes |
| Cloud storage | Free cloud storage for digital content purchased from Amazon |
| Ports | HDMI output, micro-USB for power only |
| Audio support | HDMI audio passthrough of Dolby-encoded audio |
| TV compatibility | TVs with HDMI capable of 1080p or 720p at 60/50 Hz. |
Fitgear FG-13 Adapter 2000w
Fitgear FG-13 2000w 2.4A 3Port (2 Usb Port+1 Type C Port) International Travel Worldwide Adaptor (Black)
Description
Features & Specifications: Covers more than 150 countries with US/EU/UK/AU LED Power Indicator Dual USB Ports Built-In Safety Shutters Integrated fuse Socket Conversion All in one, light and portable, Hidden pins, pack a portable switch socket Total loading 6.3A Use only with fuse T6.3A Max power : 250V-6.3A/1575W / 110V-6.3A / 693W Input : 100-250V - 50/60Hz 0.6A Output : 5V - 2.4A ( total ) Brand: Moxom Model: MX-HC100 In The Box: Multi-Nation Travel Adapter with USB Charger
Product information
Technical Details
| Set Content | 1x Worldwide Adapter |
| Brand | Fitgear |
| Model Name | FG-13 2000w 2.4A 3Port (2 Usb Port+1 Type C Port) International Travel |
| Type | Travel Adaptor |
| Color | Black |
| Power Requirement | USB Cable |
| Style Code | FG-13 |
| Color Code | Black |
Fitgear FG-14 4in1 Adopter (Black)
The Fitgear FG-14 4in1 International Power Adapter is designed to be your ultimate travel companion, offering versatility and convenience wherever you go.
Product information
Technical Details
| Brand | Fitgear |
| Model Name | FG-14 4in1 International - Power adaptor |
| Type | Travel Adaptor |
| Color | Black |
| PowerRequirement | USB Cable |
| Style Code | FG-14 |
Ring Light
Stand
Tripod



Adopter
Cable


Home Theatre



































