| Brand | boAt |
|---|---|
| Manufacturer | Imagine Marketing Ltd, info@imaginemarketingindia.com |
| Series | Storm Infinity |
| Colour | Active Black/ Cherry Blossom/ Green |
| Package Dimensions | 12.7 x 10.1 x 4.7 cm; 35 g |
| Batteries | 1 12V batteries required. (included) |
| Item model number | WB0015 |
| Wireless Type | Bluetooth |
| Are Batteries Included | Yes |
| Lithium Battery Energy Content | 680 Milliampere Hour (mAh) |
| Number of Lithium Ion Cells | 1 |
| Included Components | User Manual, Charging Cable, Smart Watch |
| Manufacturer | Imagine Marketing Ltd |
| Country of Origin | India |
| Item Weight | 35 g |








Fastrack Jupiter R1 With 3.50 cm, Fast Charge, 100+ Sports Mode, IP68, AI Voice Assistant, Fashion Smartwatch
₹4,999.00 Original price was: ₹4,999.00.₹1,799.00Current price is: ₹1,799.00.
- Display BrandFastrack
- NameFastrack Jupiter R1 With 3.50 cm, Fast Charge, 100+ Sports Mode, IP68, AI Voice Assistant, Fashion Smartwatch
- GenderUnisex
- Glass MaterialToughened Glass
- Warranty Period12 Months
- Warranty DetailThis watch offers 12 months limited warranty from the date of purchase.
- Strap MaterialSilicone
- Strap ColorBlack
- FunctionSmart
- Lock MechanismBuckle
- MovementSmart
- CollectionJupiter R1
- Dial ColorNA
- Case ShapeRound
- Case MaterialPolycarbonate
- Case Length52.5 mm
- Case Width46.40 mm
- Case Thickness10.7 mm
- Display TypeUltraVU TFT
- Brand Material TypeSilecone
- Connectivity TechnologyBluetooth
- Screen Size3.50 cm
- GPS NavigationNo
- Memory Storage CapacityNA
| Brand | Fastrack |
|---|


Shipping And Delivery
When it comes to shipping and delivery, customers can expect a streamlined and efficient process designed to deliver their products swiftly and securely. We typically offers several shipping options to cater to varying needs:
Fast Dispatch: Orders are processed promptly upon confirmation, ensuring minimal delay between purchase and shipment.
Reliable Carriers: Our partners with trusted logistics partners to handle deliveries, ensuring reliable transit and timely updates on shipping progress.
Tracking Information: Customers receive tracking information once their order has been dispatched, allowing them to monitor the status of their delivery in real-time.
Secure Packaging: Each pair of packaged securely to prevent damage during transit, ensuring that they arrive in pristine condition.
Delivery Options: Depending on the location and service selected, customers may have options for standard delivery or expedited shipping to receive their Product.
Overall, Our prioritizes customer satisfaction by offering a dependable shipping and delivery service that aligns with their commitment to quality and efficiency.
Related products
boAt New Launch Storm Infinity Max, 20 Days Maximum Battery, Biggest Battery Capacity Ever! 2.01″ (5.1cm) Display, Functional Crown, AI Nudges, BT Calling, Smart Watch for Men & Women
Technical Details
boAt Wave Flex Connect Smart Watch (Blue)
boAt Wave Flex Connect Smart Watch And 1.83" (4.65)HD Display Bluetooth calling |Emergency SOS Smart Watch for Men & Women (Blue)
Special Feature
Technical Details
| Color | Blue |
|---|---|
| Standing screen display size | 1.83 Inches |
| Package Dimensions | 12.5 x 10.2 x 4.7 cm; 55 g |
| Battery Capacity | 240mAh |
| Connectivity Type | Bluetooth |
| Wireless Type | Bluetooth |
| Are Batteries Included | Yes |
| Included Components | Wave Flex Connect, Charging Cable, Warranty Card, User Manual |
boAt Wave Flex Connect Smart Watch (Golden)
boAt Wave Flex Connect Smart Watch And 1.83" (4.65)HD Display Bluetooth calling |Emergency SOS Smart Watch for Men & Women (Golden)
Special Feature
Technical Details
| Color | Golden |
|---|---|
| Standing screen display size | 1.83 Inches |
| Package Dimensions | 12.5 x 10.2 x 4.7 cm; 55 g |
| Battery Capacity | 240mAh |
| Connectivity Type | Bluetooth |
| Wireless Type | Bluetooth |
| Are Batteries Included | Yes |
| Included Components | Wave Flex Connect, Charging Cable, Warranty Card, User Manual |
Fastrack Jupiter S1 Smartwatch comes with 4.64 cm TFT Display with 240*284 Pixel Resolution, AI Voice Assistant, IP68
FIRE BOLT Supernova Watch
Fire-Boltt Supernova 1.78 AMOLED 368*448px High Resolution,BT Calling and 123 Sports Modes Smartwatch (Black Strap, Free Size)
Special Feature
Technical Details
| Brand | FIREBOLT |
| Model Number | BSW083 |
| Model Name | Supernova 1.78 AMOLED |
| Dial Shape | Square |
| Strap Material | Silicone |
| Size | Free Size |
| Touchscreen | Yes |
| Water Resistant | Yes |
| Water Resistance Depth | 1 m |
| Usage | Fitness & Outdoor |
| Ideal For | Men & Women |
| Compatible OS | Android & iOS |
| Color | Black |
Fire-Boltt Ninja Talk 35.3mm Metal Edition (Silver)
Fire-Boltt Ninja Talk 35.3mm (1.39) Round Bluetooth Calling Metal Body,120 Sports Modes Smartwatch (Silver SS Strap, 1.39)
- Premium Materials, Lasting Quality Crafted from high-quality stainless steel, the watch straps are not only visually appealing but also built to withstand the rigors of everyday life
- Experience the epitome of style and innovation with our stainless steel straps smartwatch
- Sleek Design Durable Build Crafted with a focus on aesthetics and durability, our smartwatch boasts a 1.39 inch display with a vibrant 240x240 pixel resolution
- The stunning visuals are housed within a slim 9.8 mm metal body, exuding modern elegance and comfort
- Comprehensive Sports Tracking: For the fitness enthusiast in you
- Fire-Boltt Ninja Talk smartwatch offers an impressive array of 120 sports modes
- Whether you're into running, cycling, yoga, or even niche sports, this watch is your dedicated workout companion
- Accurate sensors and advanced algorithms track your movements, heart rate, calories burned, and more, providing you with real-time insights to elevate your performance
- With Call Function
- Touchscreen
- Fitness & Outdoor, Health & Medical, Watchphone
Technical Details
| Model Number | BSW136 |
|---|---|
| Model Name | Ninja Talk 35.3mm (1.39) Round Bluetooth Calling Metal Body, 120 Sports Modes |
| Dial Color | Black |
| Dial Shape | Round |
| Strap Color | Silver |
| Strap Material | Silicone |
| Size | 1.39 |
| Touchscreen | Yes |
| Water Resistant | Yes |
| Water Resistance Depth | 1 m |
| Usage | Fitness & Outdoor, Health & Medical, Watchphone |
| Dial Material | Zinc alloy |
| Ideal For | Men & Women |
| Compatible OS | Android & iOS |
| Brand Strap Color | Silver |
| Sales Package | Smartwatch, Charging Cable, Manual, Warranty Card |
NOISE Icon Buzz Colorfit Watch
Noise ColorFit Icon Buzz Bluetooth Calling Smart Watch with Voice Assistance, 1.69"(4.29cm) Display, Built-in Games, Sleep, Spo2, HR Monitors (Jet Black)
Bluetooth calling: Make the smart call with Noise’s first Bluetooth calling smartwatch, loaded with smart features.Technical Details
- 1.69" TFT LCD
- Bluetooth Calling Smartwatch with AI voice assistant
- Noise Health SuiteTM: Blood Oxygen, 24*7 Heart rate monitor, Stress Monitor and Sleep Monitor
- 100+ cloud-based watch faces and 50+ sports mode
- NoiseFit app: Pair with the improved Noisefit app for better health insights
- With Call Function
- Touchscreen
- Fitness & Outdoor
- Battery Runtime: Upto 7 days
Renewed boAt Wave Flex Connect Smart Watch (Black)
Renewed boAt Wave Flex Connect Smart Watch And 1.83" (4.65)HD Display Bluetooth calling |Emergency SOS Smart Watch for Men & Women (Black)
Special Feature
Technical Details
| Color | Black |
|---|---|
| Standing screen display size | 1.83 Inches |
| Package Dimensions | 12.5 x 10.2 x 4.7 cm; 55 g |
| Battery Capacity | 240mAh |
| Connectivity Type | Bluetooth |
| Wireless Type | Bluetooth |
| Are Batteries Included | Yes |
| Included Components | Wave Flex Connect, Charging Cable, Warranty Card, User Manual |
Ring Light
Stand
Tripod



Adopter
Cable


Home Theatre










Reviews
There are no reviews yet