| Brand | boAt |
|---|---|
| Manufacturer | Imagine Marketing Ltd, info@imaginemarketingindia.com |
| Series | Storm Infinity |
| Colour | Active Black/ Cherry Blossom/ Green |
| Package Dimensions | 12.7 x 10.1 x 4.7 cm; 35 g |
| Batteries | 1 12V batteries required. (included) |
| Item model number | WB0015 |
| Wireless Type | Bluetooth |
| Are Batteries Included | Yes |
| Lithium Battery Energy Content | 680 Milliampere Hour (mAh) |
| Number of Lithium Ion Cells | 1 |
| Included Components | User Manual, Charging Cable, Smart Watch |
| Manufacturer | Imagine Marketing Ltd |
| Country of Origin | India |
| Item Weight | 35 g |



NOISE VICTOR Colorfit Watch
₹1,099.00 Original price was: ₹1,099.00.₹934.15Current price is: ₹934.15.
Noise Colorfit Victor Smartwatch, 4.62 cm (1.85 inch) TFT LCD Screen with Bluetooth Calling, Upto 10 days battery life , 150 cloud based watch faces, 130 sports mode, 550 nits Brightness, IP68 Water Resistance, Jet Black
Technical Details
Key Features
- Bluetooth Calling
- Upto 10 days battery
- 4.69 cm (1.85 Inch) TFT LCD Screen
- IP68 Water Resistance
- 150 cloud-based watch faces
- 130 sports mode
- Color: Black
- 1.85″ TFT Display
- 550 nits Brightness
- Bt Calling
FIRE BOLTT WATCH
![]()
Discover the ultimate blend of style and functionality with the Noise Colorfit Victor Smartwatch. Featuring a vibrant 4.62 cm (1.85 inch) TFT LCD screen, this smartwatch offers crisp visuals and intuitive touch controls. Perfect for staying connected on the go, it supports Bluetooth calling, allowing you to answer calls directly from your wrist.
SEAMLESS POWER
Enjoy uninterrupted use with up to 10 days of battery life on a single charge, ensuring you stay connected and active without frequent recharging. With a dazzling 550 nits brightness, the display remains clear and readable even in bright sunlight.
- Enjoy extended usage with the long-lasting battery, ensuring your smartwatch keeps up with your active lifestyle without frequent recharging.
SLEEK DESIGN
Customize your watch face to match your mood and style with access to 150 cloud-based watch faces. Whether you're into fitness or adventure, the Noise Colorfit Victor Smartwatch has you covered with 130 sports modes, enabling detailed tracking and analysis of your activities.
| Brand | NOISE |
|---|---|
| Color | Black |


Shipping And Delivery
When it comes to shipping and delivery, customers can expect a streamlined and efficient process designed to deliver their products swiftly and securely. We typically offers several shipping options to cater to varying needs:
Fast Dispatch: Orders are processed promptly upon confirmation, ensuring minimal delay between purchase and shipment.
Reliable Carriers: Our partners with trusted logistics partners to handle deliveries, ensuring reliable transit and timely updates on shipping progress.
Tracking Information: Customers receive tracking information once their order has been dispatched, allowing them to monitor the status of their delivery in real-time.
Secure Packaging: Each pair of packaged securely to prevent damage during transit, ensuring that they arrive in pristine condition.
Delivery Options: Depending on the location and service selected, customers may have options for standard delivery or expedited shipping to receive their Product.
Overall, Our prioritizes customer satisfaction by offering a dependable shipping and delivery service that aligns with their commitment to quality and efficiency.
Related products
boAt New Launch Storm Infinity Max, 20 Days Maximum Battery, Biggest Battery Capacity Ever! 2.01″ (5.1cm) Display, Functional Crown, AI Nudges, BT Calling, Smart Watch for Men & Women
Technical Details
boAt Wave Flex Connect Smart Watch (Blue)
boAt Wave Flex Connect Smart Watch And 1.83" (4.65)HD Display Bluetooth calling |Emergency SOS Smart Watch for Men & Women (Blue)
Special Feature
Technical Details
| Color | Blue |
|---|---|
| Standing screen display size | 1.83 Inches |
| Package Dimensions | 12.5 x 10.2 x 4.7 cm; 55 g |
| Battery Capacity | 240mAh |
| Connectivity Type | Bluetooth |
| Wireless Type | Bluetooth |
| Are Batteries Included | Yes |
| Included Components | Wave Flex Connect, Charging Cable, Warranty Card, User Manual |
boAt Wave Flex Connect Smart Watch (Golden)
boAt Wave Flex Connect Smart Watch And 1.83" (4.65)HD Display Bluetooth calling |Emergency SOS Smart Watch for Men & Women (Golden)
Special Feature
Technical Details
| Color | Golden |
|---|---|
| Standing screen display size | 1.83 Inches |
| Package Dimensions | 12.5 x 10.2 x 4.7 cm; 55 g |
| Battery Capacity | 240mAh |
| Connectivity Type | Bluetooth |
| Wireless Type | Bluetooth |
| Are Batteries Included | Yes |
| Included Components | Wave Flex Connect, Charging Cable, Warranty Card, User Manual |
FIRE BOLT Supernova Watch
Fire-Boltt Supernova 1.78 AMOLED 368*448px High Resolution,BT Calling and 123 Sports Modes Smartwatch (Black Strap, Free Size)
Special Feature
Technical Details
| Brand | FIREBOLT |
| Model Number | BSW083 |
| Model Name | Supernova 1.78 AMOLED |
| Dial Shape | Square |
| Strap Material | Silicone |
| Size | Free Size |
| Touchscreen | Yes |
| Water Resistant | Yes |
| Water Resistance Depth | 1 m |
| Usage | Fitness & Outdoor |
| Ideal For | Men & Women |
| Compatible OS | Android & iOS |
| Color | Black |
Fire-Boltt Avalanche Luxury Watch
Fire-Boltt Avalanche Luxury Watch, Bluetooth Calling Smart Watch with 1.28” HD Display, 2 Button Pushers, Voice Assistance, Multiple Sports Modes, Health Suite, IP67 Resistance (Blue)
Special Feature
| Brand | Fire-Boltt |
|---|---|
| Manufacturer | Fire-Boltt, Boltt Games Pvt Ltd |
| Series | Avalanche |
| Colour | Deep Blue |
| Item Height | 11.6 Centimeters |
| Item Width | 11.4 Centimeters |
| Standing screen display size | 1.28 Inches |
| Product Dimensions | 7.3 x 11.4 x 11.6 cm; 86 g |
| Batteries | 1 A batteries required. (included) |
| Item model number | BSW152 |
| Connectivity Type | Bluetooth |
| Wireless Type | Bluetooth |
| Wattage | 100 Watts |
| Operating System | Smartwatch |
| Average Battery Life (in hours) | 5 Days |
Renewed boAt Wave Flex Connect Smart Watch (Blue)
Renewed boAt Wave Flex Connect Smart Watch And 1.83" (4.65)HD Display Bluetooth calling |Emergency SOS Smart Watch for Men & Women (Blue)
Special Feature
Technical Details
| Color | Blue |
|---|---|
| Standing screen display size | 1.83 Inches |
| Package Dimensions | 12.5 x 10.2 x 4.7 cm; 55 g |
| Battery Capacity | 240mAh |
| Connectivity Type | Bluetooth |
| Wireless Type | Bluetooth |
| Are Batteries Included | Yes |
| Included Components | Wave Flex Connect, Charging Cable, Warranty Card, User Manual |
Renewed boAt Wave Flex Connect Smart Watch (Golden)
Renewed boAt Wave Flex Connect Smart Watch And 1.83" (4.65)HD Display Bluetooth calling |Emergency SOS Smart Watch for Men & Women (Golden)
Special Feature
Technical Details
| Color | Golden |
|---|---|
| Standing screen display size | 1.83 Inches |
| Package Dimensions | 12.5 x 10.2 x 4.7 cm; 55 g |
| Battery Capacity | 240mAh |
| Connectivity Type | Bluetooth |
| Wireless Type | Bluetooth |
| Are Batteries Included | Yes |
| Included Components | Wave Flex Connect, Charging Cable, Warranty Card, User Manual |
Ring Light
Stand
Tripod



Adopter
Cable


Home Theatre








Reviews
There are no reviews yet