
Accessories82 products
Chargers8 products
Earphone115 products- Ipad and Tablet Cases2 products
Keychain Case Cover84 products- Lamp1 product
- Mobile Cases287 products
- Mobile Cooling Fan2 products
- New Arrival5 products
Power Bank7 products
Refubished39 products- Smart Glasses3 products
Smart Watches22 products
Speakers8 products
Streaming Sticks2 products
Wifi Routers1 product
Showing 25–36 of 52 results
Fire Tv Stick
Amazon Fire TV Stick with Alexa Voice Remote (includes TV and app controls) | HD streaming device | Works with Smart TV and Non-Smart TV
Fire TV Stick simplifies streaming with power, volume, and mute buttons in a single remote. And with 50% more power than the previous generation, Fire TV Stick delivers quick app starts and fast streaming in Full HD.Description
- Latest generation of our best-selling Fire TV device - 50% more powerful than the 2nd generation for fast streaming in Full HD. Includes Alexa Voice Remote with power and volume buttons.
- Less clutter, more control - All-new Alexa Voice Remote (3rd Gen) lets you use your voice to search and launch shows across apps. All-new preset buttons get you to favorite apps quickly. Plus, control power and volume on your TV and soundbar with a single remote.
- Home theater audio with Dolby Atmos - Feel scenes come to life with immersive Dolby Atmos audio on select titles with compatible home audio systems.
- Tens of thousands of movies and shows from Prime Video, Netflix, Disney+ Hotstar, Zee5, SonyLIV, Sun NXT, ALT Balaji, Discovery Plus and many other Apps. Subscription fees may apply.
- What’s free - YouTube, YouTube Kids, MXPlayer, TVFPlay, YuppTV and many more.
- Enjoy Full HD Picture quality and Dolby Atmos Audio. Mirror content from phone & laptop to the TV. Pair with compatible Bluetooth headphones.
| Size | 3.4” x 1.2” x 0.5” (86 x 30 x 13 mm) |
| Weight | 1.1 oz (44.0 g) |
| Processor | Quad-core 1.7 GHz |
| Storage | 8 GB internal |
| Bluetooth | Bluetooth 5.0 |
| Voice support | Yes |
| Cloud storage | Free cloud storage for digital content purchased from Amazon |
| Ports | HDMI output, micro-USB for power only |
| Audio support | HDMI audio passthrough of Dolby-encoded audio |
| TV compatibility | TVs with HDMI capable of 1080p or 720p at 60/50 Hz. |
Fire Tv Stick “Lite”
Fire TV Stick Lite comes with all the essentials you need to get set up and start watching with ease. Jump between movies, live news, sports and must-see shows with quick app starts and fast streaming in Full HD.
Description
- Our most affordable Fire TV stick - Enjoy fast streaming in Full HD. Comes with all-new Alexa Voice Remote Lite (now with app control).
- Access to more than a million movies and TV show episodes from Prime Video, Netflix, Disney+ Hotstar, ZEE5, SonyLIV, Sun NXT, ALT Balaji, Discovery+ and many other apps. Subscription fees may apply.
- What’s free - YouTube, YouTube Kids, MXPlayer, TVFPlay, YuppTV and many more.
- Easily search, play, pause, rewind, or forward content with just your voice. Simply say "Alexa, find comedies".
- Watch movies, web series, news, sports & kids content on your TV. Comes with parental control. Subscription fees may apply.
- Easy to set up and stays hidden – plug in behind your TV into an HDMI port, turn on the TV and connect to the internet to set up.
| Size | 3.4” x 1.2” x 0.5” (86 x 30 x 13 mm) |
| Weight | 1.1 oz (44.0 g) |
| Processor | Quad-core 1.7 GHz |
| Storage | 8 GB internal |
| Bluetooth | Bluetooth 5.0 |
| Voice support | Yes |
| Cloud storage | Free cloud storage for digital content purchased from Amazon |
| Ports | HDMI output, micro-USB for power only |
| Audio support | HDMI audio passthrough of Dolby-encoded audio |
| TV compatibility | TVs with HDMI capable of 1080p or 720p at 60/50 Hz. |
Fitgear FG-13 Adapter 2000w
Fitgear FG-13 2000w 2.4A 3Port (2 Usb Port+1 Type C Port) International Travel Worldwide Adaptor (Black)
Description
Features & Specifications: Covers more than 150 countries with US/EU/UK/AU LED Power Indicator Dual USB Ports Built-In Safety Shutters Integrated fuse Socket Conversion All in one, light and portable, Hidden pins, pack a portable switch socket Total loading 6.3A Use only with fuse T6.3A Max power : 250V-6.3A/1575W / 110V-6.3A / 693W Input : 100-250V - 50/60Hz 0.6A Output : 5V - 2.4A ( total ) Brand: Moxom Model: MX-HC100 In The Box: Multi-Nation Travel Adapter with USB Charger
Product information
Technical Details
| Set Content | 1x Worldwide Adapter |
| Brand | Fitgear |
| Model Name | FG-13 2000w 2.4A 3Port (2 Usb Port+1 Type C Port) International Travel |
| Type | Travel Adaptor |
| Color | Black |
| Power Requirement | USB Cable |
| Style Code | FG-13 |
| Color Code | Black |
Fitgear FG-14 4in1 Adopter (Black)
The Fitgear FG-14 4in1 International Power Adapter is designed to be your ultimate travel companion, offering versatility and convenience wherever you go.
Product information
Technical Details
| Brand | Fitgear |
| Model Name | FG-14 4in1 International - Power adaptor |
| Type | Travel Adaptor |
| Color | Black |
| PowerRequirement | USB Cable |
| Style Code | FG-14 |
Fitgear FG-X7 180cm Long 360 Rotation Anti-Shake Selfie Stick Multifunction BT Shutter Tripod (Black, Supports Up to 1000 g)
Fitgear FGAX05 Handheld Pan Tilt Stabilizer Tripod
GEN Pods With 2.01 LCD Screen
Avnioo Presents All New Gen Pods Digital that comes with amazing High Quality LED Display that gives you many audio modes, Dedicated Gaming modes and many more.
Introducing the Axon A9Pro max True Wireless Earbuds, the perfect audio companion for your daily routine. With its digital display, you can easily keep track of your battery life and charging status. These earbuds feature Active Noise Cancellation technology, which blocks out unwanted background noise, allowing you to fully immerse yourself in your music or calls. The Bluetooth connectivity ensures a seamless and hassle-free experience.
Product information
Technical Details
Model Name - ANC+ENC
Color - Black
Headphone Type - True Wireless
Inline Remote - No
Sales Package - 2 Earbuds, 1 charging Case, Type - C Cable
Connectivity - Bluetooth
Headphone Design - Earbud
Accessories Included - USB Charging Cable, User Manual, Charging Case
Compatible Devices - Desktop, Laptop, Mobile, Tablet
Net Quantity - 1
Gopro Camera Holder With 360° Rotational
Action cam mount Compatible with Gopro bike mount, Bicycle Aluminium Alloy sturdy mount holder stand is compatible with GoPro Hero 9/8/7/6/5 Black Sport, insta 360 Camera with Handlebar bracket screw attachment
he handlebar mount fits for all action cameras including GoPro Hero 9/8/7/6/5/5S/4/4S/3+/Session; osmo action/ pocket/ pocket 2, etc. Campark Dragon Touch REMALI 4K and other action camerasProduct information
Technical Details
| Product Dimensions | 5.8 x 3 x 12.5 cm; 260 g |
| Item model number | HDBR1 |
| Special features | lightweight |
| Colour | Black |
| Whats in the box | 2 Screws with washers, 1 Handlebar Ball joint, 1 Mount, 2 U shaped Buckles, 1 Camera Frame Connector, 2 Screw Rubber Caps, 10 MM Spanner -1 |
| Country of Origin | Hong Kong |
| Item Weight | 260 g |
Gorilla Tripod/Mini (9.5 Inch)
The Gorillapod mobile tripod is made of high-quality ABS. Making it a very heavy-duty product and giving it an exponentially longer life, as compared to other plastic based camera tripod. Ensuring that even with a very rough usage your mobile phone, camera, phone, DSLR and tripod stand are safe.
Features:
| Model | Gorilla Tripod 9.5 |
| Product Dimensions | 13 x 5 x 5 cm; 120 g |
| Item model number | Gorilla Tripod 9.5 |
| Compatible Devices | Camcorder, Tablet, Camera, Smartphone |
| Special Features | Lightweight,Portable |
| Number of items | 1 |
| Batteries Included | No |
| Batteries Required | No |
| Material | Acrylonitrile Butadiene Styrene |
| Country of Origin | India |
| Item Weight | 120 g |
JioFi M2S WiFi Routers (Black)
JioFi M2S Black | 4G Router from Jio | On The Go Device | Video & HD Voice Calls | Connect & Share |
Special Feature
JIO Router M2 Black True 4g Speed Enjoy blazing fast internet. Download speed upto 150 Mbps Upload speed upto 50 Mbps. Enjoy 4G Features On 2G/3G Smartphones With Jio 4G SIM in your JioFi, access high speed 4G data and download Jio4GVoice app on your 2G/3G smartphones to make HD voice calls. VIDEO & VOICE CALLs Make Video and HD Voice calls, send SMS and set up even (5+1) Audio & (3+1) Video conference calls with the Jio4GVoice app.
Product information
Technical Details
| Brand | Jio |
| Series | JioFi M2S |
| Colour | Black |
| Connectivity Type | Wi-Fi |
| Wireless Type | 802.11n, 802.11b, 802.11g |
| Voltage | 5 Volts |
| Operating System | WinXP (SP3 onwards)/ Vista/Win7/Win8/Win10/ MAC/Linux |
| Are Batteries Included | Yes |
| Number of Lithium Ion Cells | 1 |
| Included Components | JioFi, Battery, USB Adapter, USB Cable |
| Country of Origin | India |
| Item Weight | 208 g |
LED Aircraft Strobe Lights for Motorcycles (Multicolour)
The LED Aircraft Strobe Lights are the hottest trends for outdoor enthusiasts to have a new look,coolest and excited ride,the colorful lights attracted attention of so many onlookers.You will fall love with it.
Mini strobe light is designed to prevent drones from blind flying at night. Visible at 3 miles away. 360º Visibility from above for Aerial Pilots, that can accurately locate your drone and prevent accidents in the air.The LED Aircraft Strobe Lights have been waterproof tested. You don't need to worry that the bike wheel lights will be damaged when riding on rainy days, suitable for all kinds of weather, but please do not put it in the water for too long.These lights can be attached to pet collars, backpacks, helmets, and jogging or walking gear. Use the included fasteners to securely strap the lights onto boating bows and sterns, drones, bicycles, arms, wrists, and ankles.
Technical Details
| Package Dimensions | 8 x 6 x 6 cm; 250 g |
|---|---|
| Item part number | AX-H100-T |
| Manufacturer Part Number | AX-H100-T |
| Material | Plastic |
| Colour | Red, Light Blue, White, Yellow, Blue, Purple, Multicolor, Green |
| Mirror Lighting Type | led |
| Voltage | 12 Volts |
NeePho Np-999s Selfie Stick Tripod
The NeePho NP999s Selfie Stick Tripod seamlessly melds together adaptability and durability within its compact structure. Boasting an adjustable telescopic arm for capturing expansive wideangle shots it effortlessly transitions into a stable tripod stand for handsfree convenience.
Features:
- Adjustable and Extendable Design: The NP-999s likely features a telescopic design that allows users to extend the length of the selfie stick, providing a broader range for capturing shots. This feature is particularly useful for group photos or getting a wider perspective.
- Multi-Function : The functionality allows the NP-999s to stand independently, providing a stable base for capturing photos or videos without the need for additional support. This is especially beneficial for time-lapse shots, long-exposure photography, or video recording.
- Sturdy Construction: Designed for durability and stability, the and selfie stick likely have a robust build to support the weight of smartphones or small cameras securely.
- Foldable and Portable: The device is designed to be compact and easily foldable, making it convenient for travel and on-the-go use.
Ring Light
Stand
Tripod



Adopter
Cable


Home Theatre



































